LiStOVáNí – Co by měl můj syn vědět o světě

Kapacita: 80 osob
Vstupné: -

LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem – Co by měl můj syn vědět o světě

V pátek 10. listopadu nás čeká sólo LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, který do Třince přiveze knihu Fredrika Backmana – Co by měl můj syn vědět o světě.

LiStOVáNí

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Projekt především dokázal, že „má smysl” – má své věrné diváky, kteří jej sledují jako literární seriál a kteří si často představované knihy čtou, stejně jako další knihy představovaného autora či nakladatelství. LiStOVáNí tak výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

(zdroj: Co je to LiStOVáNí)

Fredrik Backman – Co by měl můj syn vědět o světě

Vrávoravý pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove.

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce.

Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu.

Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.

—–

Vynikající a dojemné, ale především plné vtipných komentářů a postřehů. Fredrik Backman zase jednou napsal něco naprosto úžasného a pozoruhodného. – Litteratursiden

Leckdy užitečná, nečekaně skromná a vtipná kniha. U tohoto chlapáckého vyznání lásky, které nabádá ke hře, honbě za vášní, hledání lásky, k tomu být milý, když můžeš, a silný, když musíš, jsem se smál nahlas. – Varbergs Posten

Zobrazení výchovy, společenského dědictví a trávení času se svými milovanými dělá z prózy Fredrika Backmana čistou a oduševnělou knihu. – Göteborgs-Posten