Veřejná debata s Bobem Kartousem

Čas: 17:00
Kapacita: 60
Vstupné: 70

Dá se ve 21. století spokojeně žít?

To je hlavní téma veřejné debaty s publicistou, vysokoškolským pedagogem a politickým glosátorem Bobem Kartousem.

Už jste zkoušeli ChatGPT? Zkuste si s ním popovídat, pohádat, požádejte ho, ať vám ukáže, jak by mohl vypadat dialog vašich dvou oblíbených autorů. Zkuste cokoliv.

Nebaví vás text? Stáhněte si aplikaci Dream a zkuste si na základě jednoduchého slovního řetězce nechat vytvořit obraz v desítkách různých stylů.

Proč? Protože už dlouho žijeme ve světě, do nějž promlouvá strojové učení, které postupně s rostoucí počítačovou kapacitou přechází v umělou inteligenci. Život ve 21. století přinesl epochální změnu měnící základní evoluční principy našeho života: moudrost stáří změnil často v zoufalou pošetilost, mládí odebral vizi a naději, místo potřeby připravovat se na nedostatek se musíme vyrovnávat s materiálním a nemateriálním nadbytkem.

To všechno vytváří tak prudkou změnu podmínek, že můžeme o našich vlastních dětech mluvit jako o trochu jiném lidském druhu. A během toho se stáváme zase tak trochu lovci a sběrači, vydanými napospas džungli, ale tentokrát džunglí digitální.

Pojďme si tedy říct, jak v tomto světě nepřežívat, ale spokojeně žít a co je k tomu potřeba.

V Knihovně Třinec nebude Bob Kartous poprvé. Byl hostem na Festivalu svobody a také zde vystoupil se svým programem Dědictví aneb realita vzdělávacího systému.

<< Duben 2024 >>
PÚSČPSN