Prázdniny 2018

Přes prázdniny máme otevřeno!

Jediné, co se u nás mění, je otevírací doba.

Abychom mohli i my knihovníci v létě občas vyrazit ven, zkracujeme otevírací dobu. Jak bude prázdninová otevírací doba vypadat, si můžete prohlédnout na obrázku vpravo.

Pokud se do knihovny vydáte v době, kdy bude zavřeno, knihy můžete vracet vhozením do Knihožrouta, kterého najdete v rohu mezi hlavním vstupem a kavárnou.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné léto.

Vaše Knihovna

výpůjční doba prázdniny 2018 WEB
P. S.: I přes léto nás sledujte na facebook nebo instagram.

Ani přes léto se s námi rozhodně nudit nebudete!

Otevírací dobu knihovny na léto sice zkracujeme, ale o co vás ani v létě nepřipravíme, je spousta akcí pro každého. Níže nabízíme alespoň krátké navnazení, na co se můžete během prázdnin v knihovně těšit.

Pro děti a rodiny

Každé úterý od 10. 7. budeme, jako už tradičně, hrát pro rodiny s dětmi v lesoparku celkem 8 Večerníčků na živo, během kterých se společně zalistujeme knihami: Kvak a Žbluňk, Pohádky pro Itamara a Rut, Lily a Momo, Jezevec Chrujda, Vombat Jirka, Ve školce je prasátko, Obejmi mě, prosím a nakonec si z nich vybereme také prémiový Večerníček naživo tohoto léta . Také pro vaše děti připravujeme program v rámci akce Prázdniny v 3nci, a to ve středu 25. 7. S knihovou kolem světa a v pondělí 6. 8. Pátráme v knihovně.

Pro mladé

Během prázdnin se můžete potkat s našimi dobrovolníky na akci Úterní deskohraní s dobrovolníky a zahrát si s nimi nové společenské hry, které jsme pro vás nakoupili. Zároveň je pro nadšence na srpen připraven Komorní TriCon se zaměřením na LARPy. A abyste se opravdu nenudili, pomůžeme vám probudit váš fotografický talent na Fotografickém workshopu. Aktuální dění v Mklubu sledujte na facebook.

Pro dospělé

Celkem dvakrát během prázdnin se můžeme sejít v knihovně na praktickém workshopu nazvaném Letní motání, který pro vás připravily naše kolegyně pro Hnutí DUHA. A protože léto vybízí k tomu, abychom čas trávili i venku, ve spolupráci s třineckou hvězdárnou budeme mít možnost účastnit se akce Pozorování Měsíce a také společně vidět Zatmění Měsíce na Javorovém.

Nejen pro zájemce o umění

O prázdninách zahájíme dvě nové výstavy. V galerii v kulturním domě začne v polovině července kolektivní výstava v rámci festivalu výtvarného umění Kruhy umění/Kręgi Stuki a těšit se můžete i na oblíbenou výstavu amatérských a profesionálních umělců s názvem Přines a vystav v prostoru galerie v knihovně. Sledujte Galerii města Třince také na instagram a facebook.

Přehled všech našich letních aktivit, konkrétních termínů a časů můžete najít v sekci události.
akce prázdniny 2018 WEB