Knihovní řád

Nový knihovní řád

Vážení a milí čtenáři a uživatelé Knihovny Třinec,

na úvod bych Vám chtěla moc poděkovat za to, že jste s námi, navštěvujete naši knihovnu a využíváte naše služby. Z Knihovny Třinec se dlouhodobě a s maximálním nasazením snažíme vytvářet místo, které je tady pro Vás, protože bez lidí, návštěvníků a těch, kteří knihovnu podporují, bychom ztratili smysl a důvod existence. Takže ještě jednou moc děkuji za celý náš knihovnický tým!

Od 1. září 2019 v našem fungování dochází k důležitým změnám, které budou mít výrazný vliv a dopad na fungování knihovních služeb. Po dlouhých 18 letech (a několika malých aktualizacích) přichází nový Knihovní řád. Pro jeho novou podobu a obsah jsme se rozhodli z mnoha důvodů. Jedním z nich byla jeho zastaralost a neaktuálnost, zahrnuli jsme do něj přísnější a důslednější ochranu osobních údajů a reagujeme tím i na přechod na nový knihovní systém. Hlavním důvodem a naší snahou bylo vytvoření podmínek pro spravedlivější systém a zkvalitnění našich služeb. Nejcitelněji se změny dotknou sankcí a pokut, které budou jednodušší a zároveň přísnější. Inspirovali jsme se knihovnami, kde tyto změny zavedli také a jejich praxe ukazuje, že došlo k většímu oběhu knih mezi čtenáři a zlepšení jejich komfortu.

Zde vše na jednom místě

Doporučuji seznámit se s novinkami v Knihovním řádu, kde všechny změny najdete přehledně a pohromadě. Ve zkratce si můžete přečíst také souhrn toho nejdůležitějšího z Knihovního řádu jako takového. A na stejném místě najdete Knihovní řád platný od září v celém znění.

Nové podmínky a pravidla se budou vztahovat na výpůjčky, které uskutečníte od 2. září. Na ty dřívější se zatím budou vztahovat původní pravidla, tedy i ceník. V přechodném období, které bude trvat do konce roku, se budeme snažit Vám všem vycházet maximálně vstříc a budeme Vám plně k dispozici. Pište, volejte, ptejte se, jsme a budeme tady pro Vás.

Věřím, že nový Knihovní řád bude sloužit nám všem ku prospěchu.
Ještě jednou všem moc děkuji za to, že jste s námi a těším se na Vaši návštěvu u nás v Knihovně Třinec.

Srdečně zdraví
Martina Wolna, ředitelka Knihovny Třinec

Pod následujícími obrázky naleznete všechno potřebné k přečtení.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ 

novinky v KŘ nápis WEB
knihovní řád ve zkratce nápis WEB
KŘ v plném znění nápis WEB
jak se stát čtenářem WEB
služby registrovaným čtenářům infografika WEB